Masáže

Relaxační masáž

Na začátek masáže prohřejeme záda horkými lávovými kameny, v průběhu masáže používáme stimulaci periferní inervace těla a promasírování baňkami, na závěr proklepání těla bambusovými metlami a u žen lehkou masáž obličeje a dekoltu .o)

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny

Masáž obličeje lávovými kameny patří k novým, velice populárním terapiím. Pro své blahodárné účinky na regeneraci pleti, relaxaci obličeje a celkové uvolnění se stává vyhledávanou terapií, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a jejich vibrace se speciální masážní technikou, do nezapomenutelného zážitku.


Relaxační masáž s využitím hladiny alfa

Hluboká relaxace v hladině Alfa, s následnou lehkou antistresovou masáží obličeje, šíje a zad. Relaxace v hladině Alfa poskytne hluboké uvolnění, a uvědomění si sebe sama, odpoutání se od každodenních stresujících prožitků, navození příjemných pocitů a celkové duševní svěžesti. Terapeut vás provede vnitřním prostorem vašeho těla, kde najdete sílu k znovunabytí harmonie mezi tělem a vaším vnitřním já.

Masáž proti celulitidě a formování postavy

Masáž proti celulitidě a pro formování postavy je vynikající a nejžádanější odbornou masáží. Kombinují se ruční tlakové masáže, a po masáži speciální proklepávací technika, která zrychlí podkožní metabolismus, při kterém se tělo zbavuje toxických látek. Touto kombinací a s pomocí speciálního oleje při masáži, se uvolní tukové buňky a zlepší krevní oběh.

Pro zvýšení a prohloubení účinku používáme po manuální masáži ještě místní přístrojovou vibrační masáž.

Tento postup má výborné účinky jak na vyhlazení celulitidy tak i na formování postavy. Zlepší se i kvalita pokožky a povzbudí lymfatický systém. Celulitida je velmi častá u mnoha žen různého věku i váhy. K výskytu celulitidy přispívá mnoho faktorů, např. stres, genetické dispozice, nesprávné stravovací návyky, tučná a sladká jídla, sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, pití kávy, alkoholu, nedostatečný pitný režim, kouření, hormonální antikoncepce, těsné oblečení apod. Pro zvýšení účinku masáže je potřeba absolvovat celou kůru tj. 10 - 12 ošetření, poté je dobré cca, jednou za měsíc absolvovat udržovací kůru.

Účinky masáže proti celulitidě a pro formování postavy

  • mizí efekt tzv. pomerančové kůry
  • aktivují se hluboké svalové struktury
  • probíhá účinná detoxikace a zlepšuje se krevní oběh
  • dochází ke zmírnění strií
  • dochází k vyhlazení pokožky, jizviček a nedostatků kůže
  • rozrušují se tukové tkáně a tím dochází ke zmenšení obvodu stehen a problémových partií

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornovou metodou můžeme šetrně ošetřovat páteř a klouby a nesprávně stojící obratle uvádět do správné polohy tlakem palce, aniž bychom poškodily šlachy, vazy nebo svaly. Klouby, u nichž došlo z různých důvodů k vysunutí kostí, nebo k zvětšení kloubní štěrbiny, jsou správně zasunuty a napraveny.

Během první návštěvy se diagnostikuje držení těla, páteře, změří se náklon pánve do strany (délka dolních končetin) a celková situace na kosterní úrovni. Ihned se provádí náprava kloubů pomocí krátkých cviků pod dohledem maséra. Dornova metoda řeší potíže kombinací cílených masáží s cviky a domácím cvičením. Cviky jsou mimořádně účinné, pokud se provádí přesně, nové držení těla se s jejich pomocí pevněji zakotvuje.

Při druhé návštěvěse porovnávají situace z první návštěvy. Pokud je zapotřebí, klienti provedou srovnání sami pomocí cviků, které jim byly dány při první návštěvě. Tím se ověří účinnost, případně se cviky upřesní.

Pro koho je metoda vhodná ?

Pokud vás trápí právě započatá akutní bolest (trvající řádově dny), může Dornova metoda během jedné návštěvy výrazně ulevit, nebo tuto bolest trvale odstranit. Dornova metoda může také během dvou návštěv zabránit akutní bolesti, aby přešla do chronické. Tato terapie je nejlépe využitelná, v době kdy překypujete zdravím. Neřiďte se v hodnocení vaší situace bolestí. Např. vyhnuté obratle, nebo lordóza zpočátku nemusí bolet, ale dají se již při první návštěvě zjistit. Pokud však máte skoliózu, lordózu a jiné obtíže trvající několik let, nelze nápravu očekávat od dvou návštěv. V takovém případě vám navrhneme dlouhodobější plán na výrazné srovnání držení těla. Obecně se Dornova metoda doporučuje všem věkovým kategoriím, jak těžce fyzicky pracujícím, pro aktivity, kde je správné držení těla nutností, při bolestech kloubů od hlavy až k nohám, při bolestech páteře od krku po kostrč atd.

Samurajská masáž bambusovými metlami

Masáž s bambusovými metlami je starobylá japonská masážní technika, zaměřená na hluboké uvolnění svalů v těle a zlepšení krevního oběhu. Masáž uvolňuje svalové napětí, zmírňuje bolest a stres.

Tento úžasný prožitek dotyků bambusových výhonků na Vašem těle za rytmického bubnování, Vám dodá ztracenou sílu, energii a vitalitu. Budete cítit, jak vaším tělem zase proudí nesmírná energie a nabíjí vaše tělo až do konečků prstů .o)

Šimrání a škrábání

Šimrání a škrábání na zádech, je po Indické masáži hlavy nejoblíbenější a nejvyhledávanější uvolňující a relaxační terapií. Vzpomínáte si ještě, jak vás maminka hladila a šimrala na zádech a ve vlasech ? Dotyky nás provázejí od narození a uspokojují naše mentální i fyzické potřeby.

Šimrání, jemné škrábání a hlazení, je tou nejvýkonější relaxační terapií, je to návrat do dětství, kdy jsme byli šťastní. Tyto podvědomé pocity a vzpomínky zaplaví naše vědomí a dají nám zapomenout na starosti a stres všedního dne.

Terapie se provádí vleže, začíná se lehkou masáží obličeje, přechází na krk paže a záda, zakončuje se energetickou stimulací páteře .o)


Esenciální senzorická relaxační masáž (Soft Tantra)

Pouze pro ženy !

Zapomeňte na chvíli na každodenní shon a udělejte si chvilku jen sami pro sebe! Pomůžeme vám odstranit nahromaděný stres a napětí těmi nejpříjemnějšími masážními technikami, jaké si jen umíte představit. Ze studia vyjdete odpočatí, s dobrou náladou a úsměvem na rtech!

Tato masáž, je zaměřená na vnímání dotyků, které jsou jemné, ale senzitivní a plné energie. Naše pokožka je protkána sítí dotykových senzorů, které přenášejí vzruchy do mozku. Představte si, jak je vzrušující když nevíte kam bude směřovat další dotyk.  Jestli bude teplý, nebo chladný. Dotyky, to je to nejhezčí, co nás provází od narození až do smrti a jemných láskyplných dotyků je jak Šafránu.

Lidské dlaně jsou tím nejlepším lékem, co umí snižovat stres, dodávat energii a optimismus i pomáhá hojit rány nejen na těle ale i na duši .o)

Olejová relaxační masáž


Relaxační, uvolňující masáž celého těla za pomoci teplého oleje a biblických vonných esencí ( kadidlo, myrha ) s důrazem na prohloubení kontaktu s vlastním tělem, uvolnění napětí a tělesných bloků i probouzení vnitřní energie.