Křečové žíly

Proč se tvoří křečové žíly ?

Nesprávný životní styl je hlavním faktorem a ukládání jedů do cévních stěn je následek. A proto si každý musí přiznat, že je sám vinen tímto onemocněním, ne genetika jak se většina lidí vymlouvá, jo maminka to měla také, to je dědičné, vždy na to říkám, že po mamince zdědili pouze nesprávný životní styl .o) Samozřejmě každý z nás má nějaké predispozice k nemocem, ale správnou stravou a životním stylem se tyto predispozice nemusí aktivovat. Proto při léčení křečových žil, bychom měli odstranit všechny příčiny. Detoxikovat, upravit pitný režim, a hlavně ulevit játrům, a budovat harmonii ve střevech.

Jedním z faktorů křečových žil, je i nadměrná konzumace živočišných bílkovin ve stravě. V živočišných produktech jsou bakteriální toxiny, které se prostřednictvím živočišných tůků dostanou přes střevní stěny do krve a způsobují podráždění a křehnutí cévních stěn.

Dalším faktorem je úbytek vápníku. Úbytek kostní hmoty v souvislosti s množstvím živočišných bílkovin v potravě, je myslím už jasně prokázán. Čím více mléčných a masných výrobků, tím více tělo ztrácí vápník eliminací kyselosti, kterou živočišné bílkoviny způsobují. Vápník s vitamínem C se podílí na tvorbě kolagenu, který má významný vliv na pružnost našich cév a na celkovou imunitu organizmu.

Tedy doporučuji v létě načerpat vitamín D ze Sluníčka, v zimě doplňovat z alt. zdrojů. Dále zvýšit dávky vitamínu C a vápníku z potravy (nejvíce vápníku má mák a sezam, nebo jakékoliv oříšky) A co možná nejvíce vynechat živočišné bílkoviny a nahradit je rostlinnými (soja, luštěniny, celozrnné obiloviny ) Doplňovat zelené potraviny (chlorela a ječmen ) Dále pohanka a další potraviny, které mají v sobě Rutin. Je také velice důležité se dostatečně pohybovat. Další výborný prostředek proti křečovým žilám je Pycnogenol, úžasný přírodní výtažek z kůry francouzské středomořské borovice pinus pinaster, který obsahuje bioaktivní látky procyanidiny, ty ovlivňují kvalitu pojivových tkání. Podporuje zevnitř tvorbu kolagenu a elastinu a tím udržuje pružnou nejen pleť ale i vazivovou tkáň, cévy a chrupavky.

Vyhýbat se tabáku, alkoholu a cukrům (pozor na skryté cukry ), dále omezit sůl, smažená jídla a konzervované potraviny. Hormonální antikoncepce je také velice nevhodná při křečových žilách.

Nejlepší prevencí je změna životního stylu, včetně stravy, dokud je čas, a to hlavně v případě, že už na sobě vidíte první příznaky této nemoci.